Baner
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

Nagłówek forum

NIEZAPOMNIANE WAKACJE

Może ktoś z Was chce się podzielić swoimi wrażeniami z wakacji?! Piszcie śmiało!Jesteśmy bardzo ciekawi waszych przeżyć, przygód! :) Podzielcie się z nami Waszymi najwspanialszymi chwilami, jakimi były te niezapomniane wakacje!
To ja wam opiszę swoje niezapomniane wakacje:) a potem liczę na Was, że również i Wy podzielicie się swymi chwilami!:)
Swoje niezapomniane wakacje przeżyłam w Chorwacji:) A czemu tak? :)
Pojechałam z rodzicami i siostrą do Chorwacji. Były to nasze pierwsze wspólne, rodzinne wakacje za granicą, tak daleko od domu :) Tata jechał dwa dni, jechał i jechał a nam już tyłki odpadały od tego siedzenia na dupie :) Widoki były piękne, Austrię mogłabym podziwiać i podziwiać! Mama to miała pełne portki, gdy tata pruł stromą drogą, gdzie dookoła otaczały nas same pikne, górzyste widoki! Była to pikna, kręta droga,która prowadziła coraz to wyżej i wyżej, coraz bardziej stromo, coraz to bardziej droga ta przyprawiała mamę o zawroty głowy :)Miejsce pobytu mieliśmy piękne, blisko morza, gdzie codziennie się kąpaliśmy! Ale uwaga! Musicie mieć plastikowe obuwie, zanim zażyjecie kąpieli w tym morzu! Dno jest bardzo kamieniste i łatwo o zadrapania! A woda jaka słona!Słona jak cholera, jak diabli! :) Po każdej kąpieli w morzu, musieliśmy brać prysznic i zmywać z siebie tony soli! :)Widoki były naprawdę bajeczne!Uliczki, kamiennice, wszystko co zwiedzaliśmy było oocch acchh :) Lecz ja zdążyłam nacieszyć się Chorwacją tylko w tydzień...A przyjechaliśmy na dwa tygodnie...Pod koniec pierwszego tygodnia pobytu, dostałam silnych bóli brzucha. Zwijałam się z bólu, cała noc nieprzespana! Wymiotowałam ciągle, no kurna, okropna noc! Rano więc, pojechałam z tatą do szpitala, po drodze uświniłam tacie auto. W szpitalu weź tam się człowieku dogadaj w innym języku, gdy nie słyszysz!Na szczęście tata dał radę, ponoć język chorwacki jest bardzo podobny do naszego polskiego, więc dla taty nie było aż tak wielkiego problemu, by dowiedzieć się od pana doktora, co mi kurna dolegało!I wiecie co mi było? No nie zgadniecie! :) Musiałam koniecznie przejść operację usunięcia wyrostka robaczkowego, bo gdybym przyjechała później, już by było po mnie!Tak więc wyrostek miałam usunięty w szpitalu w Chorwacji! :) I matko, mamusiu, jak mi było ciężko się dogadać z lekarzami! Ale byli bardzo mili i wyrozumiali :) Nie zapomnę zwłaszcza tego. Leżę sobie na stole operacyjnym, przygotowują mnie do operacji a lekarz się mnie pyta (...) stolica? No to ja odpowiadam Polska! Lekarz zaprzecza głową, ponownie się mnie pyta: stolica?! No to mówię Polska!! Lekarz już się śmieje, bo widział, że za cholerę się nie dogadamy, więc pokazał na migi o co mu chodziło! I wiecie o co kaman?! Po chorwacku stolica znaczy u nas... stolec! :P Więc już pewnie się domyślacie o co doktorowi chodziło?:P A gdy się przebudziłam po operacji, otwieram oczy, rozglądam się po sali a tam, mamuńciu! Ani jednego Polaka, poza mną! Tylko same niemieckie, chorwackie i francuskie chorowite ludki! I se myślę, jezusku, o panie!Dogadaj ty się z nimi tu! Ale niepotrzebnie tak spanikowałam, bo ludziska były naprawdę spoko, każdy z nas próbował się jakoś dogadać, to wszyscy na migi próbowaliśmy! Każdy z nas mówił swym łamanym językiem jakim umiał i było kurna naprawdę śmiesznie! Ja próbowałam swych sił po niemiecku, inni po angielsku i po polsku i chorwacku! I było naprawdę śmiesznie! :) Gadaliśmy do się jak gęś z prosięciem! :)
I jak dla mnie, były to niezapomniane wakacje! Bo wiem, że jak coś się chce, to zawsze można! Chociażby na migi się dogadać,ale się dogadało jako tako :) No i mam pamiątkę na całe życie! Każdy kto mówi: ooo wyrostek miałaś wycinany! A ja nooo!! ale nie zgadniesz gdzie!! To pytają a gdzie?! a ja, że w Chorwacji! A oni ooooo coooo jak to?! Tak to!!! :)
Ooo i poznaliście moją wakacyjną przygodę! :)
Tera czekam na Was! :)
Pozdro!
Madzia

Wpisy w forum: NIEZAPOMNIANE WAKACJE

Brak tematów do wyświetlenia.
Czas generowania strony: 0.097 s.