Baner

omnie.png

 

Cześć!
Nasza grupa postara się wnieść do Waszego życia trochę rozrywki. Kari i Madzia to osoby niesłyszące.

 

więcej


KATEGORIE

listop

 

Witajcie! 

Zbliża się 1 listopad - Dzień Wszystkich Świętych. Jak ten czas szybko leci! Jeszcze nie dawno były wakacje, rozpoczęcie szkoły, dzień jesieni i już 1 listopad! Pozwólcie, że zanudzę Was teraz trochę o tym dniu, czym on jest dla nas.
Dzień Wszystkich Świętych obchodzimy 1 listopada. Jest to uroczystość ku czci wszystkich znanych i nieznanych świętych i męczenników, którzy już zmartwychwstali do życia wiecznego. Wówczas przypomina się nie tylko osoby oficjalnie uznane za święte i takimi ogłoszone, ale przede wszystkim wszystkich ludzi, których życie nacechowane było świętością. Jest to także święto wszystkich, dla których celem jest życie prowadzące do zbawienia.
1 listopada - Dzień Wszystkich Świętych - jest w Polsce dniem wolnym od pracy :) Juupii :)
I wiele ludzi przychodzi wtedy na cmentarze, żeby zapalić znicze, udekorować grób kwiatami, pomodlić się za najbliższych i nie tylko. Gest ten jest wyrazem pamięci oraz oddania czci i szacunku zmarłym. Jest to dzień, kiedy większośc ludzi wspomina swoich bliskich, jest to chwila, kiedy dociera do nas, jak życie bywa krótkie, ulotne, jak szybko przemija, jak szybko ludzie odchodzą.
Zatem cieszmy się z tego co mamy, żyjmy szczęśliwi mając to, co dostaliśmy od życia, kochajmy swoich bliskich, poświęcajmy im jak najwięcej czasu, bo całe nasze życie jest chwilą i czasu nigdy nie cofniemy, by nadrobić stracone lata.
W ten dzień zawsze jeżdżę z rodzicami, siostrą i babcią na cmentarz. Odwiedzamy tam kilka grobów, zapalamy znicze, kładziemy kwiaty, wspominamy naszych bliskich. Mam tam kilka osób z rodziny, niektórzy dawno odeszli, inni jakiś czas temu. Robimy zawsze długi, rodzinny spacer, o ile pogoda dopisuje. Poza Szczecinem też mamy pochowaną rodzinę i zawsze jeździmy tam już po 1 listopada. W ten dzień jest zawsze pełno wypadków samochodowych i tata nie lubi jeździć w ten dzień poza Szczecin. Mam dziadka w Koszalinie, co roku obiecuję sobie, że w tym roku pojedziemy na grób, ale nigdy ta obietnica mi nie wychodzi... 

 

Życzę Wam miłego dnia, miesiąca i dużo miłych wspomnień :)

 

Jakie imprezy czekają nas w tym miesiącu? http://www.pibb.pl/kunena/listopadowo

 

LICZNIK ODWIEDZIN

150189
dzisiaj
w tym tygodniu
w tym miesiącu
173
391
3455